Onceşti (Bacău)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Onceşti (Bacău)
Komunë
Vendndodhja
Onceşti (Bacău) is located in Rumania
Onceşti (Bacău)
Onceşti (Bacău)

Koordinatat: 46°28′0″V 27°15′0″L / 46.46667°V 27.25000°L / 46.46667; 27.25000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29,70 [1] km2
Popullsia 1.781 [2] banorë
Nr. fshatrave 8
Fshatrat Bărboasa, Dealu Perjului, Onceşti, Onceştii Vechi, Satu Nou, Tarniţa, Taula
Koordinatat 46° 28′ 0″ Veri

27° 15′ 0″ Lindje

Onceşti (Bacău) është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 1.781 banorësh dhe sipërfaqe 29,70 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 8 fshatrave: Bărboasa, Dealu Perjului, Onceşti, Onceştii Vechi, Satu Nou, Tarniţa, Taula.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)