Livezi (Bacău)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Livezi (Bacău)
Komunë
Vendndodhja
Livezi (Bacău) is located in Rumania
Livezi (Bacău)
Livezi (Bacău)

Koordinatat: 46°24′0″V 26°44′0″L / 46.40000°V 26.73333°L / 46.40000; 26.73333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 57,29 [1] km2
Popullsia 5.350 [2] banorë
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Bălăneasa, Livezi, Orăşa, Poiana, Prăjoaia, Scăriga
Koordinatat 46° 24′ 0″ Veri

26° 44′ 0″ Lindje

Livezi (Bacău) është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 5.350 banorësh dhe sipërfaqe 57,29 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Bălăneasa, Livezi, Orăşa, Poiana, Prăjoaia, Scăriga.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)