Jump to content

Răcăciuni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Răcăciuni
Popullsia
 • Gjithsej8.307

Răcăciuni është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 8,307 banorësh dhe sipërfaqe 81,79 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Ciucani, Dumbrăveni, Fundu Răcăciuni, Gheorghe Doja, Gisteni, Răcăciuni, Răstoaca.