Găiceana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Găiceana
Komunë
Vendndodhja
Găiceana is located in Rumania
Găiceana
Găiceana

Koordinatat: 46°19′0″V 27°13′0″L / 46.31667°V 27.21667°L / 46.31667; 27.21667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 73,50 [1] km2
Popullsia 3007 [2] banorë
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Arini, Găiceana, Huţu, Popeşti
Koordinatat 46° 19′ 0″ Veri

27° 13′ 0″ Lindje

Găiceana është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 3007 banorësh dhe sipërfaqe 73,50 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Arini, Găiceana, Huţu, Popeşti.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)