Stănişeşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Stănişeşti
Komunë
Vendndodhja
Stănişeşti is located in Rumania
Stănişeşti
Stănişeşti

Koordinatat: 46°26′V 27°18′L / 46.433°V 27.300°L / 46.433; 27.300

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 62.30 [1] km2
Popullsia 4747 [2] banorë
Nr. fshatrave 9
Fshatrat Baloteşti, Belciuneasa, Beneşti, Crăieşti, Gorgheşti, Slobozia, Slobozia Noua, Stănişeşti, Văleni

Stănişeşti është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 4747 banorësh dhe sipërfaqe 62.30 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 9 fshatrave: Baloteşti, Belciuneasa, Beneşti, Crăieşti, Gorgheşti, Slobozia, Slobozia Noua, Stănişeşti, Văleni.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)