Târgu Trotuş

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Târgu Trotuş
Komunë
Vendndodhja
Târgu Trotuş is located in Rumania
Târgu Trotuş
Târgu Trotuş

Koordinatat: 46°16′V 26°40′L / 46.267°V 26.667°L / 46.267; 26.667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.10 [1] km2
Popullsia 5598 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 607630
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Târgu Trotuş, Tuta, Viişoara
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare

Târgu Trotuş është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 5598 banorësh dhe sipërfaqe 32.10 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Târgu Trotuş, Tuta, Viişoara.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)