Caşin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Caşin
Komunë
Vendndodhja
Caşin is located in Rumania
Caşin
Caşin

Koordinatat: 46°12′0″V 26°45′0″L / 46.20000°V 26.75000°L / 46.20000; 26.75000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 4073 [1] banorë
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Caşin dhe Curiţa
Koordinatat 46° 12′ 0″ Veri

26° 45′ 0″ Lindje

Caşin është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 4073 banorësh. Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Caşin dhe Curiţa.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)