Jump to content

Bereşti-Bistriţa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Bereşti-Bistriţa
Popullsia
 • Gjithsej2.072

Bereşti-Bistriţa është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 2072 banorësh dhe sipërfaqe 37.69 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Bereşti-Bistriţa, Brad, Climeşti, Pădureni.