Gura Văii

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gura Văii
Komunë
Vendndodhja
Gura Văii is located in Rumania
Gura Văii
Gura Văii

Koordinatat: 46°16′0″V 26°49′0″L / 46.26667°V 26.81667°L / 46.26667; 26.81667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 68,08 [1] km2
Popullsia 6183 [2] banorë
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Capăta, Dumbrava, Gura Văii, Motuceşti, Păltinata, Temelia
Koordinatat 46° 16′ 0″ Veri

26° 49′ 0″ Lindje

Gura Văii është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 6183 banorësh dhe sipërfaqe 68,08 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Capăta, Dumbrava, Gura Văii, Motuceşti, Păltinata, Temelia.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)