Dallime mes rishikimeve të "Festivali Evropian i Këngës 2022"

Jump to navigation Jump to search
=== Përgatitjet ===
Përgatitjet për konkursin 2022 filluan më 23 maj 2021, menjëherë pas fitores. [[Martin Österdahl]], mbikëqyrësi ekzekutiv i konkursit në emër të EBU-së, i dha RAI-t, transmetuesit pjesëmarrës italian, një grumbull dokumentesh dhe një [[USB]] drive me mjete për të filluar punën e nevojshme për të organizuar konkursin tjetër.<ref>{{Cite web|date=2021-05-23|title=Winner's Press Conference 2021|trans-title=Konferenca për Shtyp e Fituesit 2021|url=https://eurovision.tv/story/winners-press-conference-2021|url-status=live|access-date=2021-07-07|website=Eurovision.tv|publisher=EBU|language=en}}</ref>
 
== Formati ==
 
== Lista e shteteve pjesëmarrëse ==
 
== Shtetet e tjera ==
 
== Transmetuesit, komentatorët dhe oratorët ==
 
== Referime ==
 
== Lidhje të jashtme ==
 
{{Commonscat}}{{Eurovizioni}}{{Festivali Evropian i Këngës}}
* {{Official website|https://eurovision.tv/}}
{{Commonscat}}{{Eurovizioni}}{{Festivali Evropian i Këngës}}

Menyja e lëvizjeve