Şimian (Bihor)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Şimian
Komunë
Vendndodhja
Şimian is located in Rumania
Şimian
Şimian

Koordinatat: 47°29′V 22°6′L / 47.483°V 22.100°L / 47.483; 22.100

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 91.74 [1] km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417545
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Şimian, Şilindru, Şimian, Voivozi
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare


Şimian është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 3845 banorësh dhe sipërfaqe 91.74 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Şimian, Şilindru, Şimian, Voivozi.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)