Ciuhoi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ciuhoi
Komunë
Vendndodhja
Ciuhoi is located in Rumania
Ciuhoi
Ciuhoi

Koordinatat: 47°16′V 22°8′L / 47.267°V 22.133°L / 47.267; 22.133

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 58.31 [1] km2
Popullsia 2213 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417190
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Cenaloş, Ciuhoi, Sîniob, Sfîrnaş
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare

Ciuhoi është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 2213 banorësh dhe sipërfaqe 58.31 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Cenaloş, Ciuhoi, Sîniob, Sfîrnaş.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)