Chişlaz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chişlaz
Komunë
Vendndodhja
Chişlaz is located in Rumania
Chişlaz
Chişlaz

Koordinatat: 47°17′V 22°14′L / 47.283°V 22.233°L / 47.283; 22.233

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 72.05 [1] km2
Popullsia 3296 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417180
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Chiraleu, Chişlaz, Hăuceşti, Mişca, Pocluşa de Barcău, Sărsîg, Sînlazăr


Chişlaz është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 3296 banorësh dhe sipërfaqe 72.05 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Chiraleu, Chişlaz, Hăuceşti, Mişca, Pocluşa de Barcău, Sărsîg, Sînlazăr.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)