Căpâlna

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Căpâlna
Komunë
Vendndodhja
Căpâlna is located in Rumania
Căpâlna
Căpâlna

Koordinatat: 46°44′V 22°6′L / 46.733°V 22.100°L / 46.733; 22.100

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 54.89 [1] km2
Popullsia 1814 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417130
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Căpâlna, Ginta, Rohani, Săldăbagiu Mic, Suplacu de Tinca


Căpâlna është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 1814 banorësh dhe sipërfaqe 54.89 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Căpâlna, Ginta, Rohani, Săldăbagiu Mic, Suplacu de Tinca.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)