Diosig

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Diosig
Komunë
Vendndodhja
Diosig is located in Rumania
Diosig
Diosig

Koordinatat: 47°16′V 22°0′L / 47.267°V 22.000°L / 47.267; 22.000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 93.14 [1] km2
Popullsia 6912 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417235
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Diosig dhe Ianca (Jankafalva)

Diosig është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 6912 banorësh dhe sipërfaqe 93.14 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Diosig dhe Ianca (Jankafalva).

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)