Ineu (Bihor)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ineu
Komunë
Vendndodhja
Ineu is located in Rumania
Ineu
Ineu

Koordinatat: 47°6′V 22°9′L / 47.100°V 22.150°L / 47.100; 22.150

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 49.51 [1] km2
Popullsia 4182 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417295
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Botean, Husasău de Criş, Ineu
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare


Ineu është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 4182 banorësh dhe sipërfaqe 49.51 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Botean, Husasău de Criş, Ineu.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)