Şinteu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Şinteu
Komunë
Vendndodhja
Şinteu is located in Rumania
Şinteu
Şinteu

Koordinatat: 47°9′V 22°29′L / 47.150°V 22.483°L / 47.150; 22.483

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 49.33 [1] km2
Popullsia 1231 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417550
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Huta Voivozi, Socet, Şinteu, Valea Tîrnei
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare

Şinteu është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 1231 banorësh dhe sipërfaqe 49.33 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Huta Voivozi, Socet, Şinteu, Valea Tîrnei.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)