Sântandrei

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sântandrei
Komunë
Vendndodhja
Sântandrei is located in Rumania
Sântandrei
Sântandrei

Koordinatat: 47°4′V 21°52′L / 47.067°V 21.867°L / 47.067; 21.867

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.24 [1] km2
Popullsia 3978 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417515
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Palota dhe Sântandrei
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare


Sântandrei është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 3978 banorësh dhe sipërfaqe 28.24 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Palota dhe Sântandrei.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)