Borş

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Borş
Komunë
Vendndodhja
Borş is located in Rumania
Borş
Borş

Koordinatat: 47°7′V 21°49′L / 47.117°V 21.817°L / 47.117; 21.817

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43.68 [1] km2
Popullsia 3489 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417075
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Borş, Santăul Mare, Santăul Mic, Sîntion
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare


Borş është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 3489 banorësh dhe sipërfaqe 43.68 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Borş, Santăul Mare, Santăul Mic, Sîntion.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)