Vârciorog

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vârciorog
Komunë
Vendndodhja
Vârciorog is located in Rumania
Vârciorog
Vârciorog

Koordinatat: 46°58′V 22°17′L / 46.967°V 22.283°L / 46.967; 22.283

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 80,81 [1] km2
Popullsia 2236 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417615
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Fâșca, Surducel, Șerghiș, Vârciorog

Vârciorog është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 2236 banorësh dhe sipërfaqe 80,81 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Fâșca, Surducel, Șerghiș, Vârciorog.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)