Balc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balc
Komunë
Vendndodhja
Balc is located in Rumania
Balc
Balc

Koordinatat: 47°17′V 22°32′L / 47.283°V 22.533°L / 47.283; 22.533

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 79.08 [1] km2
Popullsia 3571 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417040
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Almaşu Mare, Almaşu Mic, Balc, Ghida, Săldăbagiu de Barcău


Balc është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 3571 banorësh dhe sipërfaqe 79.08 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Almaşu Mare, Almaşu Mic, Balc, Ghida, Săldăbagiu de Barcău.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)