Viişoara (Bihor)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Viişoara
Komunë
Vendndodhja
Viişoara is located in Rumania
Viişoara
Viişoara

Koordinatat: 47°23′V 22°27′L / 47.383°V 22.450°L / 47.383; 22.450

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43.07 [1] km2
Popullsia 1360 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417625
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Izvoarele, Pădureni, Reghea, Viişoara
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare

Viişoara është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 1360 banorësh dhe sipërfaqe 43.07 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Izvoarele, Pădureni, Reghea, Viişoara.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)