Curtuişeni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Curtuişeni
Komunë
Vendndodhja
Curtuişeni is located in Rumania
Curtuişeni
Curtuişeni

Koordinatat: 47°33′N 22°12′E / 47.550°V 22.200°L / 47.550; 22.200

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 69.37 [1] km2
Popullsia 3814 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417225
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Curtuişeni e Văşad
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Curtuişeni është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 3814 banorësh dhe sipërfaqe 69.37 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Curtuişeni e Văşad.

Referenca

  1. ^ (Rumunisht)Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumunisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)