Cefa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cefa
Komunë
Vendndodhja
Cefa is located in Rumania
Cefa
Cefa

Koordinatat: 46°55′V 21°44′L / 46.917°V 21.733°L / 46.917; 21.733

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 122.64 [1] km2
Popullsia 2383 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417145
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Ateaş, Cefa, Inand
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare


Cefa është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 2383 banorësh dhe sipërfaqe 122.64 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Ateaş, Cefa, Inand.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)