Bono (Italia)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Bono
Qytet
Vendndodhja
 Bono is located in Itali
 Bono
 Bono
40°24′54″V 9°01′41″L / 40.415°V 9.028°L / 40.415; 9.028Koordinatat: 40°24′54″V 9°01′41″L / 40.415°V 9.028°L / 40.415; 9.028
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 74.54 km2
Lartësia 540 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Bono (Bòno) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 74.54 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 540 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 3.546 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bono – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale