Torralba

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Torralba
Qytet
Vendndodhja
 Torralba is located in Itali
 Torralba
 Torralba
40°30′47″V 8°45′50″L / 40.513°V 8.764°L / 40.513; 8.764Koordinatat: 40°30′47″V 8°45′50″L / 40.513°V 8.764°L / 40.513; 8.764
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.5 km2
Lartësia 435 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Torralba (Turàlva) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 36.5 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 435 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 974 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]