Romana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Romana
Qytet
noform
Pamje nga Romana
Vendndodhja
 Romana is located in Itali
 Romana
 Romana
40°29′02″V 8°35′10″L / 40.484°V 8.586°L / 40.484; 8.586Koordinatat: 40°29′02″V 8°35′10″L / 40.484°V 8.586°L / 40.484; 8.586
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.6 km2
Lartësia 267 m (m.n.d.)
Popullsia 543 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07010
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Romana (Rumàna) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 21.6 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 267 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 543 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Romana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale