Viddalba

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Viddalba
Qytet
noform
Pamje nga Viddalba
Vendndodhja
 Viddalba is located in Itali
 Viddalba
 Viddalba
40°54′58″V 8°53′38″L / 40.916°V 8.894°L / 40.916; 8.894Koordinatat: 40°54′58″V 8°53′38″L / 40.916°V 8.894°L / 40.916; 8.894
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 50.41 km2
Lartësia 22 m (m.n.d.)
Popullsia 1.718 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07030
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Viddalba (Vidda 'ècchja) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 50.41 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 22 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.718 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]