Perfugas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Perfugas
Qytet
noform
Pamje nga Perfugas
Vendndodhja
 Perfugas is located in Itali
 Perfugas
 Perfugas
40°49′55″V 8°53′02″L / 40.832°V 8.884°L / 40.832; 8.884Koordinatat: 40°49′55″V 8°53′02″L / 40.832°V 8.884°L / 40.832; 8.884
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 60.88 km2
Lartësia 90 m (m.n.d.)
Popullsia 2.383 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07034
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Perfugas (Pèifugas, Pèlfica) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 60.88 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 90 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.383 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]