Oschiri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Oschiri
Qytet
noform
Pamje nga Oschiri
Vendndodhja
 Oschiri is located in Itali
 Oschiri
 Oschiri
40°43′08″V 9°06′04″L / 40.719°V 9.101°L / 40.719; 9.101Koordinatat: 40°43′08″V 9°06′04″L / 40.719°V 9.101°L / 40.719; 9.101
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 215.61 km2
Lartësia 202 m (m.n.d.)
Popullsia 3.293 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07027
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Oschiri (Óschiri, Óscari) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 215.61 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 202 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 3.293 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Oschiri – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale