Monteleone Rocca Doria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Monteleone Rocca Doria
Qytet
noform
Pamje nga Monteleone Rocca Doria
Vendndodhja
 Monteleone Rocca Doria is located in Itali
 Monteleone Rocca Doria
 Monteleone Rocca Doria
40°28′16″V 8°33′36″L / 40.471°V 8.560°L / 40.471; 8.560Koordinatat: 40°28′16″V 8°33′36″L / 40.471°V 8.560°L / 40.471; 8.560
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.39 km2
Lartësia 368 m (m.n.d.)
Popullsia 102 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07010
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Monteleone Rocca Doria (Monteleòne) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 13.39 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 368 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 102 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]