Esporlatu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Esporlatu
Qytet
Vendndodhja
 Esporlatu is located in Itali
 Esporlatu
 Esporlatu
40°23′06″V 8°59′24″L / 40.385°V 8.990°L / 40.385; 8.990Koordinatat: 40°23′06″V 8°59′24″L / 40.385°V 8.990°L / 40.385; 8.990
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.4 km2
Lartësia 473 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Esporlatu (Isporlàtu) është komunë e ItalisëProvinca e Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 18.4 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 473 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 396 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]