Jump to content

Arzachena

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Arzachena
Popullsia
 • Gjithsej13,650
{{{postal_code_type}}}
  07020-21
Faqja zyrtare Faqja e komunës

Arzachena (Alzachèna, Altzaghèna) është komunë e ItalisëProvinca e Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 230.85 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 85 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 13.650 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016". Arkivuar nga origjinali më 11 mars 2019. Marrë më 9 prill 2019. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]