Bulzi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Bulzi
Qytet
noform
Pamje nga Bulzi
Vendndodhja
 Bulzi is located in Itali
 Bulzi
 Bulzi
40°50′46″V 8°49′48″L / 40.846°V 8.830°L / 40.846; 8.830Koordinatat: 40°50′46″V 8°49′48″L / 40.846°V 8.830°L / 40.846; 8.830
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.67 km2
Lartësia 250 m (m.n.d.)
Popullsia 513 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07030
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Bulzi (Bùltzi) është komunë e ItalisëProvinca e Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 21.67 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 250 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 513 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bulzi – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale