Chiaramonti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Chiaramonti
Qytet
noform
Pamje nga Chiaramonti
Vendndodhja
 Chiaramonti is located in Itali
 Chiaramonti
 Chiaramonti
40°44′56″V 8°49′05″L / 40.749°V 8.818°L / 40.749; 8.818Koordinatat: 40°44′56″V 8°49′05″L / 40.749°V 8.818°L / 40.749; 8.818
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 98.61 km2
Lartësia 430 m (m.n.d.)
Popullsia 1.639 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07030
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Chiaramonti (Tzaramònte, Ciaramònti, Chjaramònti) është komunë e ItalisëProvinca e Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 98.61 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 430 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.639 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]