Cargeghe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Cargeghe
Qytet
noform
Pamje nga Cargeghe
Vendndodhja
 Cargeghe is located in Itali
 Cargeghe
 Cargeghe
40°40′05″V 8°36′50″L / 40.668°V 8.614°L / 40.668; 8.614Koordinatat: 40°40′05″V 8°36′50″L / 40.668°V 8.614°L / 40.668; 8.614
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.05 km2
Lartësia 333 m (m.n.d.)
Popullsia 724 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07030
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Cargeghe (Calzèghe, Cagliègga) është komunë e ItalisëProvinca e Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 12.05 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 333 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 724 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]