Osilo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Osilo
Qytet
noform
Pamje nga Osilo
Vendndodhja
 Osilo is located in Itali
 Osilo
 Osilo
40°44′35″V 8°40′16″L / 40.743°V 8.671°L / 40.743; 8.671Koordinatat: 40°44′35″V 8°40′16″L / 40.743°V 8.671°L / 40.743; 8.671
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 98.03 km2
Lartësia 672 m (m.n.d.)
Popullsia 3.059 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07033
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Osilo (Ósile, Ósili, Ósilu) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 98.03 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 672 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 3.059 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Osilo – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale