San Teodoro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 San Teodoro
Qytet
Vendndodhja
 San Teodoro is located in Itali
 San Teodoro
 San Teodoro
40°45′58″V 9°39′58″L / 40.766°V 9.666°L / 40.766; 9.666Koordinatat: 40°45′58″V 9°39′58″L / 40.766°V 9.666°L / 40.766; 9.666
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 107.6 km2
Lartësia 15 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi   0784
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


San Teodoro (Santu Diadòru, Santu Tiadòru) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 107.6 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 15 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 4.937 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]