Stintino

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Stintino
Qytet
noform
Pamje nga Stintino
Vendndodhja
 Stintino is located in Itali
 Stintino
 Stintino
40°56′13″V 8°13′37″L / 40.937°V 8.227°L / 40.937; 8.227Koordinatat: 40°56′13″V 8°13′37″L / 40.937°V 8.227°L / 40.937; 8.227
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 59.04 km2
Lartësia 9 m (m.n.d.)
Popullsia 1.623 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07040
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Stintino (Isthintìni, Istintìnu) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 59.04 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 9 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.623 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]