Tissi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Tissi
Qytet
noform
Pamje nga Tissi
Vendndodhja
 Tissi is located in Itali
 Tissi
 Tissi
40°40′37″V 8°33′43″L / 40.677°V 8.562°L / 40.677; 8.562Koordinatat: 40°40′37″V 8°33′43″L / 40.677°V 8.562°L / 40.677; 8.562
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.24 km2
Lartësia 250 m (m.n.d.)
Popullsia 2.402 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07040
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Tissi (Tissi) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 10.24 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 250 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.402 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Tissi – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale