Anela

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Anela
Qytet
noform
Pamje nga Anela
Vendndodhja
 Anela is located in Itali
 Anela
 Anela
40°26′38″V 9°03′29″L / 40.444°V 9.058°L / 40.444; 9.058Koordinatat: 40°26′38″V 9°03′29″L / 40.444°V 9.058°L / 40.444; 9.058
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.89 km2
Lartësia 446 m (m.n.d.)
Popullsia 645 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07010
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Anela (Anèla) është komunë e ItalisëProvinca e Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 36.89 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 446 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 645 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Anela – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale