Borutta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Borutta
Qytet
noform
Pamje nga Borutta
Vendndodhja
 Borutta is located in Itali
 Borutta
 Borutta
40°31′19″V 8°44′35″L / 40.522°V 8.743°L / 40.522; 8.743Koordinatat: 40°31′19″V 8°44′35″L / 40.522°V 8.743°L / 40.522; 8.743
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.76 km2
Lartësia 471 m (m.n.d.)
Popullsia 287 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07040
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Borutta (Borùta) është komunë e ItalisëProvinca e Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 4.76 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 471 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 287 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Borutta – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale