Bortigiadas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Bortigiadas
Qytet
noform
Pamje nga Bortigiadas
Vendndodhja
 Bortigiadas is located in Itali
 Bortigiadas
 Bortigiadas
40°53′28″V 9°02′31″L / 40.891°V 9.042°L / 40.891; 9.042Koordinatat: 40°53′28″V 9°02′31″L / 40.891°V 9.042°L / 40.891; 9.042
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 75.9 km2
Lartësia 476 m (m.n.d.)
Popullsia 765 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07030
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Bortigiadas (Bultigghjàta) është komunë e ItalisëProvinca e Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 75.9 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 476 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 765 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]