Mores

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Mores
Qytet
Vendndodhja
 Mores is located in Itali
 Mores
 Mores
40°32′53″V 8°49′55″L / 40.548°V 8.832°L / 40.548; 8.832Koordinatat: 40°32′53″V 8°49′55″L / 40.548°V 8.832°L / 40.548; 8.832
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 94.86 km2
Lartësia 366 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Mores (Mòres) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 94.86 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 366 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.907 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Mores – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale