Ossi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Ossi
Qytet
noform
Pamje nga Ossi
Vendndodhja
 Ossi is located in Itali
 Ossi
 Ossi
40°40′26″V 8°35′31″L / 40.674°V 8.592°L / 40.674; 8.592Koordinatat: 40°40′26″V 8°35′31″L / 40.674°V 8.592°L / 40.674; 8.592
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.09 km2
Lartësia 322 m (m.n.d.)
Popullsia 5.817 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07045
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Ossi (Ossi) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 30.09 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 322 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 5.817 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ossi – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale