Giave

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Giave
Qytet
noform
Pamje nga Giave
Vendndodhja
 Giave is located in Itali
 Giave
 Giave
40°27′04″V 8°45′07″L / 40.451°V 8.752°L / 40.451; 8.752Koordinatat: 40°27′04″V 8°45′07″L / 40.451°V 8.752°L / 40.451; 8.752
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 47.07 km2
Lartësia 595 m (m.n.d.)
Popullsia 537 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07010
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Giave (Tzàve) është komunë e ItalisëProvinca e Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 47.07 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 595 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 537 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Giave – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale