Aglientu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Aglientu
Qytet
noform
Pamje nga Aglientu
Vendndodhja
 Aglientu is located in Itali
 Aglientu
 Aglientu
41°04′41″V 9°06′43″L / 41.078°V 9.112°L / 41.078; 9.112Koordinatat: 41°04′41″V 9°06′43″L / 41.078°V 9.112°L / 41.078; 9.112
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 148.19 km2
Lartësia 420 m (m.n.d.)
Popullsia 1.171 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07020
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Aglientu (Santu Francìscu di l'Aglièntu) është komunë e ItalisëProvinca e Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 148.19 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 420 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.171 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]