Ittireddu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Ittireddu
Qytet
noform
Pamje nga Ittireddu
Vendndodhja
 Ittireddu is located in Itali
 Ittireddu
 Ittireddu
40°32′38″V 8°54′07″L / 40.544°V 8.902°L / 40.544; 8.902Koordinatat: 40°32′38″V 8°54′07″L / 40.544°V 8.902°L / 40.544; 8.902
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.69 km2
Lartësia 313 m (m.n.d.)
Popullsia 504 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07010
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Ittireddu (Itirèddu) është komunë e ItalisëProvinca e Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 23.69 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 313 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 504 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]