Bonorva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Bonorva
Qytet
noform
Pamje nga Bonorva
Vendndodhja
 Bonorva is located in Itali
 Bonorva
 Bonorva
40°24′58″V 8°45′58″L / 40.416°V 8.766°L / 40.416; 8.766Koordinatat: 40°24′58″V 8°45′58″L / 40.416°V 8.766°L / 40.416; 8.766
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 149.75 km2
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Popullsia 3.432 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07012
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Bonorva (Bonòlva) është komunë e ItalisëProvinca e Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 149.75 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 508 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 3.432 banorë[1].

Referime[redakto | përpunoni burim]

Projekte të tjera[redakto | përpunoni burim]

  •  Commons: Bonorva – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale