Burgos (Italia)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Burgos
Qytet
noform
Pamje nga Burgos (Italia)
Vendndodhja
 Burgos is located in Itali
 Burgos
 Burgos
40°23′28″V 8°59′38″L / 40.391°V 8.994°L / 40.391; 8.994Koordinatat: 40°23′28″V 8°59′38″L / 40.391°V 8.994°L / 40.391; 8.994
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.08 km2
Lartësia 575 m (m.n.d.)
Popullsia 924 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07010
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Burgos (Su Bùrgu) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 18.08 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 575 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 924 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Burgos – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale